Psychologia w gabinecie trychologa

Szkolenie ma formę warsztatów interaktywnych, poza częścią teoretyczną uczestnicy aktywnie angażują się w ćwiczenia i dyskusje, aby zdobytą wiedzę umieć zastosować w praktyce.

1 blok szkoleniowy (4 h dydaktyczne)

 • Zasady nawiązania i utrzymania skutecznego kontaktu z pacjentem
 • Czynniki wpływające na poziom satysfakcji pacjenta
 • Najważniejsze elementy komunikacji empatycznej
 • Sposoby wywierania wpływu na innych i obrony przed manipulacją
 • Style rozwiązywania sytuacji konfliktowych

2 blok szkoleniowy (4 h dydaktyczne)

 • Stres i jego wpływ na zdrowie
 • Techniki relaksacyjne
 • Psychologiczne trudności, z jakimi brykają się pacjenci trychologiczni
 • Sposoby przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu

FotoFinder

Każde urządzenie jest wykonywane na zamówienie klienta w Niemczech i podlega ścisłej kontroli jakości.

FotoFinder dermoscope jest nowym systemem firmy FotoFinder, który wyposażony został w kamerę medicam 800 HD. Umożliwia ona osiągnięcie doskonałej jakości obrazu w rozdzielczości Full HD oraz połączenie jej z maksymalną szybkością i niezawodnością.

Elegancki System FotoFinder dermoscope łączy w sobie świetną jakość wykonania oraz doskonałe zdjęcia. Kamera medicam 800 HD oferuje doskonałą jakość w rozdzielczości Full HD, która jest widoczna zarówno w podglądzie na żywo jak i w wykonanych zdjęciach. FotoFinder jako jedyny system na rynku daje możliwość pracy w trybie maksymalnej rozdzielczości w obu tych trybach (podgląd na żywo, fotografia). Opatentowany precyzyjny obiektyw zapewnia znakomity, krystalicznie czysty obraz przy różnych powiększeniach - w świetle spolaryzowanym lub z użyciem imersji. Kamera medicam 800 HD używa tylko zoomu optycznego, dzięki czemu nie obserwujemy utraty jakości w zależności od powiększenia. Oświetlenie diodami LED zapewnia doskonałą widoczność.

FotoFinder zapewnia nowy poziom opieki nad pacjentem.

System oferuje kompleksową platformę diagnozy skóry.

System oferuje kompleksową platformę diagnozy skóry. Obrazy dermoskopowe sa przypisane do pacjenta oraz do konkretnej lokalizacji dzięki temu znacznie łatwiej śledzić zmiany, porównywać zdjęcia i obserwować postępy leczenia. Dodatkowy adapter do fluorescencji umożliwia wykrycie rogowacenia słonecznego, a oprogramowanie eksperckie daje możliwość wykonania trichoskopii. Pozwala to oferować kompleksowe usługi dla szerokiego grona pacjentów. Program FotoFinder Moleanalyzer został opracowany we współpracy z Wydziałem Dermatologii na Uniwersytecie w Tybindze w Niemczech. Wykorzystuje on algorytmy rozpoznawania wzorców zmian melanocytowych. Oprócz różnych parametrów, Moleanalyzer jest sprawdzonym systemem z wysokim poziomem czułości i specyficzności. Analizując dwa obrazy z różnych badań równolegle, może obliczyć zmiany jakie zaszły w obrębie danej zmiany od czasu ostatniej wizyty. FotoFinder pomaga poprawić dokładność diagnostyczną.

Każde urządzenie jest wykonywane na zamówienie klienta w Niemczech i podlega ścisłej kontroli jakości. Jego wszechstronność oraz zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i oprogramowania pozwala na stosowanie go zarówno w diagnozie stanu skóry jak i włosów. Ten niezawodny system pozwali na zwiększenie możliwości diagnostycznych Twojej praktyki, a co za tym idzie pomoże w jej rozwoju.

Zostań dystrybutorem trychokosmetyków
Simone Trichology

SIMONE TRICHOLOGY – zaawansowane rozwiązania w przypadku problemów ze skórą głowy oraz z włosami. Trychologiczne Centrum Zdrowych Włosów jest jedynym w Polsce dystrybutorem dermokosmetyków hiszpańskiej firmy SIMONE TRICHOLOGY

 • Szeroka gama preparatów pozwala na leczenie wielu problemów włosów i skóry głowy takich jak:
  • łojotok
  • łupież tłusty i suchy
  • wypadanie włosów
  • różne typy łysienia u kobiet i mężczyzn
 • Ponadto preparaty SIMONE TRICHOLOGY są doskonałe w przypadku terapii mających przywrócić równowagę w skórze głowy, stymulację włosów do wzrostu oraz polepszenie ich kondycji poprzez:
  • zawartość niezbędnych witamin i minerałów do wzrostu włosa
  • pobudzeniu mikrokrążenia w skórze głowy, co powoduje lepsze ukrwienie mieszków
 • Specjalistyczne dermokosmetyki SIMONE TRICHOLOGY reprezentują najwyższą jakość i skuteczność potwierdzoną wieloletnimi badaniami.

 

 • Nasze oferta skierowana jest do:
  • Gabinetów dermatologicznych i kosmetycznych
  • Gabinetów medycyny estetycznej
  • Salonów fryzjerskich
  • Osób zainteresowanych współpracą z nami


Oferujemy także szkolenia dotyczące dermokosmetyków SIMONE TRICHOLOGY dla naszych dystrybutorów.

Jeśli chcieliby Państwo zostać naszym dystrybutorem prosimy o kontakt tel.

669 797 079 lub 790 499 993

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Zagęszczanie brwii

Karboksyterapia

Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czyli karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej od czasu zastosowania botoksu. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Karboksyterapia na całym świecie staje się szybko bardzo ważnym narzędziem w walce z podstawowymi problemami, z jakimi przychodzą pacjenci do gabinetów medycyny estetycznej. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami, zwiotczeniami skóry, łysieniem, a nawet ogniskami łuszczycy, zaburzeniami krążenia obwodowego, czy owrzodzeniami i opóźnionym gojeniem ran. W Ameryce Południowej i Europie, terapia dwutlenkiem węgla jest stosowana w leczeniu rozstępów, cellulitu i blizn i przynosi imponujące rezultaty. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu specjalnego urządzenia, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).

Jak to działa?

Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawy mikrokrążenia i odnowy komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest reakcja zapalna, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu. Kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2.Wprowadzonydo tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu “skórki pomarańczowej”.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu specjalnego urządzenia, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2). Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort związany z wprowadzaniem gazu, jednak ustępuje on po około 5 minutach. Obszar poddany zabiegowi może być lekko uwypuklony. Objaw ten szybko znika pozostawiając czasami ciche trzeszczenia pojawiające się przy ucisku miejsc poddanych zabiegowi. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie, zasinienia i obrzęk. Bolesność zabiegu jest bardzo zmienna osobniczo, dla większości pacjentów karboksyterapia jest zabiegiem mało bolesnym. Obszaru leczonego nie należy rozcierać ani zanurzać w wodzie przez około 4 godziny po zabiegu. Zabieg nie wyłącza pacjentów z codziennej aktywności i od razu po zabiegu mogą powrócić do pracy i codziennych zajęć.

CZY SĄ JAKIEŚ EFEKTY UBOCZNE TERAPII?

Dwutlenek węgla jest wydalany z organizmu w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu. Podany podczas zabiegu karboksyterapii CO2 jest transportowany do płuc a następnie wydalany, tak jak to się dzieje w końcowym etapie procesu fizjologicznego jakim jest oddychanie.

Jak długo trawa kuracja?

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden zabieg na 2-tygodnie. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Simon Trichology

Zaawansowane Technologie Pielęgnacji Skóry Głowy i Włosów

kup teraz

Preparaty trychologiczne

Cała gama rzeczywiście skutecznych preparatów na wszystkie schorzenia związane z włosami i skórą głowy

dowiedz się więcej

Aparatura specjalistyczna

do gabinetów trychologicznych, kosmetycznych i medycyny estetycznej.

dowiedz się więcej